توجه!


این متن به منزله یک توافق نامه آنلاین می باشد و مطابق قانون تجارت الکترونیک هیچ تفاوتی از نظر اصالت و اعتبار و همچنین هیچ تفاوتی با نسخه مکتوب ندارد.


تعاریف :


محتوا : هر نوع داده ای که در اپلیکیشن تولید شده و نمایش داده می شود، که شامل و نه محدود به متن، عکس و ویدیو می باشد.

بستر محتوای آنلاین : به سامانه ای اینترنتی گفته می شود که تمامی محتواهای آن توسط کاربران تولید شده و این سامانه صرفا برقرارکننده ارتباط بین کاربران است و مسئولیتی در قبال محتواهای تولید شده ندارد.

آیپک : آیپک یک بستر محتوای آنلاین است و هدف آیپک ایجاد بستر برای هم افزایی معلمان، دانش آموزان، مدیران مدرسه و والدین دانش آموزان و با رعایت و احترام به حقوق تمامی کاربران می‌باشد و البته در این سرویس مسئولیت کلیه فعالیت‌های کاربران به عهده خود اشخاص خواهد بود.

کاربر : تمامی استفاده کنندگان اپلیکیشن آیپک

نمایه : محیط کاربری هر فرد در سامانه آیپک است.

اختیارات آیپک :


۱- آیپک تمام تلاش خود را می کند تا درصورت نیاز به تعلیق سامانه خود، آنرا از قبل به اطلاع کاربران برساند، اما درهرصورت ممکن است سامانه خودرا بدون اطلاع قبلی به کاربر، به حالت تعلیق به هر منظور در آورد.

2- آیپک می تواند درصورت مشاهده تخلف ازسوی کاربر، محتوای خلاف قوانین او را بدون اطلاع به کاربر، حذف کند و یا درصورت ضرورت نمایه او را مسدود کند.

3- آیپک می تواند در صورت درخواست مقام قضایی صالح، اطلاعات نمایه کاربران را در اختیار این مقامات قرار دهد.

4- آیپک تمام تلاش خود را مبنی بر اطلاع دادن به کاربران درصورت تغییر محتوای صفحه قوانین می نماید.

5- درصورت وقوع هر اختلافی بین کاربران، آیپک بعنوان داور عمل کرده و میتواند هر دسته از کاربران سامانه را جریمه کند که میتواند این جریمه شامل تعلیق موقت حساب کاربری یا تعلیق دائم حساب کاربری باشد. حکم کارشناس آپک بعنوان داور لازم الاجرا و قطعی می باشد.

همچنین آیپک این حق را برای خود قائل است که درصورت صلاحدید، گزارش و شکایتی را برای ارائه به دستگاه قضایی آماده نماید.

تعهدات آیپک :


۱-آیپک متعهد است اطلاعات موجود در سامانه از کاربران را به هیچ شخص ثالثی اعم از حقوقی و یا حقیقی واگذار نکند مگر با درخواست مقام قضایی صالح.

2- آیپک هیچگونه تعهدی نسبت به اعطای نشان *تیک* به نمایه افراد ندارد و متعاقبا، کاربران نیز امکان ارسال اعتراض نسبت به اخذ یا عدم اخذ *تیک* نخواهند داشت و اعطای نشان تنها به تشخیص آیپک براساس رویه های تنظیم شده توسط آیپک به نمایه ها اعطا می شود. رویه های اعطای نشان *تیک* را در صفحه مربوط به خود می توانید مطالعه کنید.

رفع مسئولیت :


1-ممکن است سامانه آیپک در وبسایت های دیگر به منظور تبلیغ قرار گرفته باشد. آیپک هیچ مسئولیتی در قبال این وبسایت ها ندارد.

2- آیپک هیچ مسئولیتی در قبال اهلیت کاربران در سامانه خود را ندارد.

3- مسئولیت استفاده از هرگونه متن، پیام، توضیح، اطلاعات، عکس، مشخصات تماس، ویدیو، پیام صوتی و أنواع داده پیام و موارد مشابه که به آیپک ارسال می‌شود یا در آن قرار می‌گیرد، شامل بازتولید، افشاء، مخابره، نشر و پخش آن بر عهده فرستنده اطلاعات است. موارد ذکر شده تنها شامل موارد بیشتر و نه محدود به آن ها می باشند.

4- مسئولیت هر لینک، مطلب و ادعایی مربوط به آیپک که به واسطه‌ اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سایت، بلاگ یا شبکه‌های اجتماعی و باقی رسانه‌ها منتشر می‌شود، با خود این افراد است و آیپک مسئولیتی در قبال آنها ندارد. موارد ذکر شده تنها شامل موارد بیشتر و نه محدود به آن ها می باشند.

5- آیپک مسئولیتی در قبال صحت اطلاعاتی که کابران در سامانه ثبت می‌کنند ندارد و در نتیجه هیچ تضمینی بر اعتبار آنها و تاثیر مثبت یا منفی آنها بر مخاطب وجود ندارد.

سیاست های احراز هویت :


احراز هویت در آیپک ضروری نمیباشد. اما درصورت تمایل، کاربران میتوانند اطلاعات خود را در نمایه خود بارگزاری نمایند، که این امر موجب افزایش امتیاز کاربران خواهد شد.

مقررات گفت و گو


برای ارائه دیدگاه در ‌گفت‌و‌گو‌های آنلاین و یا درج نظر و محتوا در هر بخشی از سامانه آیپک، این موارد را در نظر بگیرید:

• دیدگاه‌ها باید با رعایت ادب و اخلاق نوشته شوند.
• اظهارنظر‌ها نباید شامل موردی غیرقانونی باشند. موارد غیرقانونی و محتوای مجرمانه از نظر ما شامل دیدگاه‌های آزاردهنده، اخلال‌گرانه، برخورنده، افتراآمیز، توهین‌آمیز، تهدیدآمیز، مخرب، مستهجن، ضددین، دارای اشارات جنسی یا نژادپرستانه اند که در قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران ذکر شده‌اند.
• کاربران از سنین مختلف با توانایی‌ها و سطح اطلاعات گوناگون در گفت‌وگوها شرکت می‌کنند. پس شکیبا باشید و احترام دیگر افراد را در نظر بگیرید.
• توجه داشته باشید که ارسال اسپم (هرزنامه) یا موارد غیرمرتبط با موضوع بحث ممنوع است. در ضمن استفاده تبلیغاتی و درج آگهی در گفت‌وگوها ممنوع است.
• لطفا نظرات خود را تا حد ممکن خلاصه و به زبان شیرین پارسی بنویسید. از نوشتن پینگلیش پرهیز کنید و اصطلاحات غیرخوانا به‌ کار نبرید.
• جعل هویت در گفت‌وگو‌ها ممنوع است. لطفا خودتان را به عنوان شخصی دیگر معرفی نکنید.
• همچنین ما توصیه می‌کنیم که برای حفظ امنیت خود از انتشار اطلاعات شخصی‌تان در گفت‌وگوها و یا به اشتراک گذاشتن آنها با کاربران دیگر خودداری کنید.

داده های دریافتی از کاربران


1-در هنگام استفاده از سامانه آیپک ممکن است کاربران بخشی از اطلاعات شخصی خود را در اختیار آیپک بگذارند. این اطلاعات شامل و نه محدود به نام، نشانی ایمیل، آی‌دی دستگاه، آی‌پی، شماره تماس همراه می باشد.

2-علت دریافت این اطلاعات، سهولت برای تماس با کاربر و بهبود تجربه کاربری سامانه می باشد.

3-اطلاعاتی که در بالا ذکر شد همواره نزد ما محفوظ هستند و تحت هیچ شرایطی از عمد در اختیار اشخاص دیگر قرار نخواهد گرفت و مطابق با سیاست های بخش حریم خصوصی در همین سند آیپک تمام سعی‌اش را برای حفظ اطلاعات شخصی کاربران به کار خواهد گرفت.

سیاست های مواجهه با گزارش های ارسالی کاربران و رفتارهای اسپم کاربران


درصورتی که 10 گزارش ( report ) از سوی کاربران برعلیه کاربری به سامانه ارسال شود، بطور خودکار، سامانه اقدام به مسدود کردن موقت حساب کاربری مذکور خواهد کرد. پس از آن، کارشناسان آیپک اقدام به بررسی گزارشات کرده و رای نهایی را صادر خواهند کرد که شامل محدود کردن دسترسی کاربر در سامانه، تعلیق موقت و یا دائم حساب کاربری وی میباشد.

همچنین درصورتی که کاربری در بازه زمانی کوتاهی اقدام به فالو و آنفالو کردن کاربران دیگر نماید و یا اقدام به لایک محتواهای دیگر کاربران نماید و عرفا بتوان آن عمل را اسپم نامید، آیپک این حق را برای خود قائل است که به جریمه کاربر مذکور بپردازد که جریمه ها شامل محدود کردن دسترسی کاربر در سامانه، تعلیق موقت و یا دائم حساب کاربری وی میباشد.

امنیت :


آیپک تلاش حداکثری خود را جهت صیانت از اطلاعات اعمال می نماید. اما تضمینی در خصوص اطلاعات قرارگرفته در سامانه و همچنین خسارات ناشی از به خطر افتادن اطلاعات نمی دهد.

تمامی تبادلات اطلاعات در سامانه آیپک بصورت رمزنگاری شده و برپایه گواهی ssl انجام می شود.

حریم خصوصی :


1- آیپک تمام تلاش خود را به منظور حداقل نمودن و در صورت امکان جلوگیری از دسترسی غیرمجاز و استفاده غیر صحیح از اطلاعات مندرج می نماید. در هیچ موردی چنین حمایتی کمتر از استانداردهای معقول مراقبت نخواهد بود. با این وجود، کاربر مطلع است که ارسال اطلاعات ، چه به صورت حضوری، تلفنی و یا از طریق اینترنت همیشه با خطر افشاء مواجه است و هیچ سیستمی دارای امنیت کامل نمی باشد. بنابراین آیپک مسئولیتی در قبال نواقص امنیت تکنولوژی نخواهد داشت.

2- تمامی اطلاعات ذخیره شده توسط آیپک تحت شرایط ماده ۸ قانون تجارت الکترونیک ذخیره می شوند.

3- آیپک مسئولیتی در برابر رویدادهای احتمالی از حملات امنیتی به سرورهای آیپک، دست‌برد به پرونده‌های فیزیکی، جنگ، سیل، آتش‌سوزی و موارد دیگری از این دست نخواهد داشت. آیپک تابع قوانین نظام حاکم بر جمهوری اسلامی‌ ایران است و خود را نسبت به انجام این قوانین موظف می‌داند. لذا اطلاعات شخصی کاربران، مطابق قانون جرایم رایانه‌ای ج.ا.ا بر اساس دستور مقام قضایی قابل ارایه به مراجع ذیصلاح خواهد بود.

مالکیت مادی و معنوی :


۱-تمام محتویات سامانه آیپک از قبیل متون، گرافیک، تصاویر، علائم تجاری، لوگو، صدا، تصویر، قالب اپلیکیشن، اسکریپت‌ها و… متعلق به آیپک است و مشمول حمایت‌های مقرر در قوانین مالکیت فکری داخلی و بین‌المللی است. همچنین هیچ یک از محتویات این سامانه قابل تولید مجدد، کپی برداری، فروش یا هر نحو سوء استفاده برای مقاصد تجاری و غیرتجاری نیست. هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی حق پیگرد قانونی را برای آیپک را محفوظ می‌دارد.

2- استفاده غیرمجاز از محتواهایی که مالکیت فکری آن متعلق به دیگران است، ممنوع بوده و در صورت شکایت صاحب اثر قابل پیگرد قانونی می‌باشد و به صلاحدید آیپک اعمال گزارش می‌شود.

حل اختلاف :


این توافقنامه طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران تنظیم شده است. هر گونه اختلاف راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، تفسیر، فسخ، نقض و اجرای آن برای داوری به شورای داوری اتحادیه کسب و کار های اینترنتی ارجاع می‌شود. نظر شورای داوری قطعی‌ و لازم‌الاجراست. شرط داوری حاضر موافقتنامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و در هر حال قابل اجراست.

فورس ماژور :


هیچ یک از طرفین این توافقنامه به دلیل قصور یا تاخیر در اجرای تعهداتش به دلیل حصول شرایطی که فراتر از کنترل معقول وی باشد، مسئول نخواهد بود. این موارد شامل موارد ذیل است اگرچه محدود به آن‌ها نیست: آتش سوزی، سیل، زلزله، تصادف، قطع خطوط ارتباطی اینترنت، قطع برق، قطع شبکه و حوادث ناگهانی و غیرقابل پیش‌بینی طبیعی و …

مکاتبات :


کلیه مکاتبات به صورت کتبی خواهد بود که از طرف آیپک از طریق ایمیل به نشانی info@ipackapp.ir می‌باشد و مطابق ماده ۶ و ۱۲ قانون تجارت این مکاتبات رسمیت لازم و قانونی را دارا می باشند.شرایط و ضوابط حاضر ممکن است تغییر کند آیپک حق اصلاح این شرایط را در هر زمان و به هر صورت، به صرف تشخیص خود دارد، اما آیپک تمام تلاش خود را مبنی بر اطلاع دادن تغییرات به کاربران می کند. . شرایط و ضوابط جدید از تاریخ انتشار در سامانه، بر نحوه استفاده از آن اعمال خواهد شد، و ممکن است نسبت به داده ها و اطلاعات کاربری و تنظیمات پیشین مؤثر باشد. استفاده از سامانه حاضر بیانگر پذیرش تمامی موارد اصلاحی است.
محتویات این صفحه تا زمان تغییر با بروزرسانی آن معتبر و لازم الاجراست.
blog-icon

وبلاگ آیپک